Mūsu zināšanas - Jūsu ieguvums!

Ko ņemt vērā, ja esi kļuvis par meža īpašnieku

Mežs ir liela vērtība ne tikai katram cilvēkam, kurš ir meža saimnieks un īpašnieks, bet arī sabiedrībai kopumā. Meža īpašumu iegūt var dažādos veidos, bet visbiežāk cilvēki pērk mežu, manto vai saņem kā dāvinājumu. Katrā ziņā veidi, kā iegūt mežu savā īpašumā, ir dažādi.

Kā rīkoties, ja esi kļuvis par meža saimnieku? Uzticēt mežkopības un apsaimiekošanas darbus kādam citam vai uzņemties to darīt pašam? Ar šāda lēmuma pieņemšanu bieži vien saskaras daudzi, kas savā īpašumā ir ieguvuši mežu. Katra situācija ir ļoti individuāla, tāpēc vēlamies uzsvērt to, kas, mūsuprāt, būtu jāzina vai jāsaprot par meža uzturēšanu un apsaimniekošanu.

Meža uzturēšana un apsaimniekošana

Varētu teikt, ka meža apsaimniekošana ir darbību kopa, kas ietver sevī dažādus procesus, kas ir individuāli katram mežam. Zem vārdiem meža apsaimniekošana mēs ietveram meža dokumentācijas sakārtošanu, meža apsaimniekošanas plāna izveidi, meža sagatavošanu mežistrādei un koksnes realizāciju. Nevar aizmirst par meža atjaunošanu un jaunaudžu kopšanu, kas nodrošina mežam jaunu dzīves ciklu.

Zem katra no šiem posmiem ir daudz un dažādi apakšdarbi, kas veicami, lai mežs būtu maksimāli ražīgs. Lai pēc iespējas fektīvāk nodrošinātu meža apsaimniekošanu, ir iespējams un pat ieteicams piesaistīt mežsaimniecības jomas profesionāļus. Mežizstrādes konsultants mūsdienās vairs nav kaut kas unikāls vai nepieejams, šādas konsultācijas ir iespējams iegūt, lai meža uzturēšana un kopšana būtu kvalitatīva un produktīva. Jebkurš meža īpašnieks ir ieinteresēts ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā, lai gadu gaitā meža vērtība tikai augtu.

Velti laiku, lai konsultētos par pareizāko meža kopšanu un uzturēšanu tieši tavam īpašumam. Mežs visos laikos ir bijus vērtība, bet vēl vērtīgāku to padara pareiza un kvalitatīva kopšana. Katrā Latvijas reģionā ir pieejami mežsaimniecības konsultanti, kas var palīdzēt risināt gan šos, gan citus ar meža īpašumu saistītus jautājumus.

Ja esi kļuvis par meža īpašnieku un nepieciešama konsultācija, sazinies ar mums, aizpildot pieteikuma formu vai zvanot pa tālruni 29429555

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter