Mūsu zināšanas - Jūsu ieguvums!

Kam meža īpašniekam jāpievērš uzmanība

Mežsaimniecības uzņēmums SIA Trovent var palīdzēt ne tikai iegādāties vai pārdot meža īpašumu, bet informēt arī par dažādiem jaunumiem un aktualitātēm, kas saistītas ar mežsaimniecības jomu. SIA Trovent speciālisti regulāri apmeklē kursus un papildina zināšanas, lai būtu informēti par visiem mežsaimniecības jomas jaunumiem un ieteikumiem.

2022. gada 15. februārī valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus nr. 947 “Noteikumi par meža aizsardzības pasākumiem un ārkārtējās situācijas izsludināšanu mežā”. Tie attiecas uz visiem mežu īpašniekiem, jo ir izveidojusies kritiska situācija ar egļu astoņzobu mizgrauža veiktajiem bojājumiem.

Šobrīd ir noteikts, ka laika posmā no 1. septembra līdz 1. martam katram meža īpašniekam ir jāapseko skuju koku mežaudzes. Bojātajiem kokiem ir jānodrošina aizsardzība pret kaitēkļiem, kā arī līdz 1. aprīlim vai 1. jūnijam bojātie koki jāizved no meža.

Katra meža īpašnieka pienākums ir rūpēties un kopt savu īpašumu, lai tas varētu augt un kvalitatīvi attīstīties. Vienmēr jautājumos, kas saistīti ar meža kopšanu un uzturēšanu, ir iespējams lūgt gan palīdzību, gan padomu vietējam mežsaimniecības pārzinim, kurš vislabāk zinās, kādā stāvoklī ir viņa reģionālājā uzraudzībā esošie meža īpašumi.

Lai uzveiktu šo vai kādu citu meža koku  kaitēkli, ir jādarbojas vienoti un pēc norādītajiem MK noteikumiem, tikai tad var sagaidīt, ka situācija uzlabosies. Ja Jūs savā īpašumā veiksiet visas norādītās prasības, bet blakus mežā tās netiks veiktas, tad diemžēl tas nenesīs gaidītos rezultātus. 

Ja vēlaties pirkt vai pārdot meža īpašumu, tad SIA Trovent var palīdzēt šos jautājumus nokārtot pēc iespējas operatīvāk un saprotamāk. Sazinieties ar mums, izmantojot mājas lapā esošo saziņas formu vai arī sazinoties pa tālruni  +371 29429555. 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter