Mūsu zināšanas - Jūsu ieguvums!

Straujas izmaiņas mežsaimniecības nozarē

Šajā laikā ne tikai Latvijā, bet arī daudzās citās valstīs, notiek dažādu tautsaimniecībai būtisku nozaru pārmaiņas, kas vistiešākajā mērā ir saistītas ar to, kas norisinās Ukrainā. Ļoti daudzus gadus Krievija ir bijusi viena no vadošajām apaļkoksnes eksportētājvalstīm gan uz Eiropas, gan Āzijas valstīm.

Kas notiek Latvijas mežsaimniecības nozarē?

Šobrīd Latvijas kokrūpniecības nozarē notiek diskusijas par to, ka primāri vietājais koksnes resurss būtu jānovirza tikai un vienīgi iekšējā tirgus vajadzībām, nevis eksportam. Pagājušajā gadā kokmateriālu imports no Krievijas un Baltkrievijas sasniedza pusmiljarda eiro vērtību. Tādēļ šobrīd aktīvi tiek strādāts pie tā, lai izveidotu maksimāli neatkarīgu tirgu tikai ar vietējiem kokmateriāliem.

Arī kaimiņvalstīs notiek dažādas diskusijas, kas saistītas ar mežsaimniecības nozari. Igaunijā šobrīd ir aktuālas sarunas par to, vai ir optimāli palielināt ciršanas apjomu. Bet šāda jautājuma aktualizēšana ir uzjundījusi domstarpības starp mežsamniecības industrijas pārstāvjiem un dabas aktīvistiem no dažādām organizācijām. Jāsaka, ka mežsaimniecības nozares apsaimniekošanā Igaunija ir pāris soļus priekšā Latvijai. 

Valsts meža dienests norāda, ka Krievijas un Baltkrievijas kokmateriālu ievešana Eiropas Savienības tirgū ir ES Kokmateriālu regulas prasību pārkāpums. Katrā ziņā Latvijas uzņēmumiem, kas pārdod no iepriekšminētajām valstīm kokmateriālu vai koksnes produktus, imports ir jāpārtrauc. 

Vai šobrīd pārdot mežu?

Visas tautsaimniecības nozares šobrīd piedzīvo pārmaiņas, kurām ir jaspēj pielāgoties un meklēt dažādus risinājumus. Neskatoties uz šīm pārmaiņām, joprojām notiek mežu pirkšanas un mežu pārdošanas darījumi, kuros var būt nepieciešama palīdzība, lai darījumu nokārtotu abpusēji izdevīgi.
Ja meža pārdošana vai pirkšana šobrīd Jums ir aktuāls jautājums, tas nav jāatliek uz kadu citu laiku. Bet ir iespēja meklēt zinošus šīs jomas speciālistus mežsaimniecības uzņēmumā Trovent, kas šajā jomā strādā daudzus gadus un kuri ar prieku Jums palīdzēs.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter