Blogs

meža kopšana, meža atjaunošana

Meža kopšana un atjaunošana

Mežs  ir viens no Latvijas lielākajiem un bagātākajiem resursiem. Nepietiek vien, ka mēs to apzināmies, tas ir jākopj un jāatjauno, lai mežs spētu pilnvērtīgi augt. Mežsaimniecības uzņēmums SIA Trovent informē par svarīgākajiem punktiem, kas mežu saimniekiem būtu jāzina par meža kopšanu un atjaunošanu, lai piederošais īpašums būtu ilgtspējīgs un bagāts.

Meža atjaunošana

Latvijā ik gadu tiek atjaunoti ap 40 000 ha meža. Šobrīd var teikt, ka mežu atjaunojamās platības valstīt ir vienādas ar nocirstajām platībām. Tas attiecīgi arī veicina meža atjaunošanās procesus gan privātajā, gan valsts sektorā. Meža atjaunošanas pamatuzdevums ir kvalitatīva un produktīva meža izaudzēšana. 

Meža atjaunošanai var būt vairāki veidi – stādīšanas, sēšana vai dabiskā meža atjaunošana. Visdrīzāk šī jautājuma sakarā būs jākonsultējas ar mežsaimniecības jomas pārstāvjiem, lai Tu varētu pieņemt labāko lēmumu saistībā ar meža atjaunošanu. 

Meža kopšana

Meža kopšana tiek iedalīta agrotehnikas kopšanā un jaunaudžu retināšanā. Agrotehnikas kopšana ir zāles pļaušana ap jaunajiem koku stādiem. Jaunajiem stādiem tas ir ļoti svarīgi, jo tas veicina to augtspēju, kā arī novērš to bojāeju, īpaši ziemā, kad tiem var virsū uzgulties zāle un nospiest tos. Auglīgā zemē zāles nepļaušana var novest pie jauno stādu bojāejas.

Jaunaudžu retināšana tiek veikta gan stādītajās, gan dabīgi izaugušajās jaunaudzēs. Koku retināšana palielina meža ražību un kvalitāti nākotnē. Koku retināšana ir svarīga, jo tā nodrošina katra koka augšanai nepieciešamo platību.

Ko izvēlēties un kā sākt?

Ja Tev ir jautājumi par meža kopšanu vai atjaunošanu, iesakām konsultēties ar mežzini vai kādu citu mežsaimniecības jomas pārstāvi. SIA Trovent Tev palīdzēs situācijā, ja vēlēsies savu privāto mežu pārdot ar izdevīgiem nosacījumiem un par labu cenu.

Novērtē meža lielo bagātību un palīdzi tam tapt vēl reženākām! Ja Tev ir jautājumi sazinies ar mūsu speciālistiem pa e-pastu info@trovent.lv, aizpildot pieteikuma formu vai zvanot pa tālruni 29429555.

Dalīties:
Facebook
Twitter
Saite
Scroll to Top