Blogs

Sākta cīņa ar mizgrauzi

Cīņa ar mizgrauzi: ko tas nozīmē meža īpašniekam?

230 pagastos 32 Latvijas novados jau kopš šī gada 1. aprīļa ir izsludināta ārkārtējā situācija, kas ilgs līdz pat 30. jūnijam, lai mēģinātu ierobežot egļu astoņzobu mizgrauža izplatību. Meža nozares zinātāji (un ne tikai) jau noteikti ir dzirdējuši par lielo kaitējumu, ko kukainis nodara vērtīgajām egļu mežaudzēm.

Ārkārtas situācija nozīmē noteiktus saimnieciskās darbības ierobežojumus un aizsardzības pasākumus vērtīgajās egļu mežaudzēs un to aizsardzības zonās. Ierobežojumi ir dažādi – tie ir atkarīgi no aizsardzības zonas un ietver dažādas stingrības pakāpes ciršanas aizliegumus. Tas tiek darīts, lai terpēni (īpašas smaržvielas, kas patīk kukaiņiem) nepievilinātu mizgrauzi vērtīgo egļu mežaudžu tuvumā un mežaudzes būtu aizsargātas. To, kur atrodas vērtīgās egļu mežaudzes, kā arī vairāk par aizsardzības zonām var uzzināt Meža valsts reģistra karšu sadaļā, kā arī LVM GEO lietotnē.

Meža īpašniekiem, kuri iepriekš bija saņēmuši apliecinājumus koku ciršanai, kas atrodas teritorijā, kurā ciršana ir aizliegta, Valsts meža dienests jau ir sācis nosūtīt informāciju par apliecinājumu darbības apturēšanu. Aizliegumi būs spēkā līdz ārkārtējās situācijas beigām, kad apliecinājumi atjaunosies automātiski.

Kā liecina Valsts meža dienesta dati, tad ārkārtējās situācijas laikā ciršana tiek apturēta  12 700 cirsmām no kopumā 154 950 cirsmām visā Latvijā.

Meža apsaimniekošana prasa gan lielu laika, gan līdzekļu ieguldījumu, turklāt nākas saskarties ar šādām neparedzētām situācijām, kas ierobežo paredzēto saimniecisko darbību. Nododot savu mežu SIA “Trovent” rokās, vari būt drošs, ka tas tiks pienācīgi apsaimniekots, jo mūsu komanda sastāv no profesionāļiem, kas guvuši pieredzi vairāk nekā 20 gadu garumā un seko līdzi izmaiņām nozarē.

Uzņēmums pērk mežus visā Latvijā – sazinies ar mums, un mēs piedāvāsim tev aktuālākas meža īpašuma cenas, kā arī lauksaimniecības zemes cenas. Izvēlies saziņai ērtāko veidu – aizpildi kontaktformu mājaslapā trovent.lv, raksti uz e-pastu info@trovent.lv vai zvani pa tālruni 29429555.

Dalīties:
Facebook
Twitter
Saite
Scroll to Top