Blogs

Viss par un ap nodokļiem

Mežs: viss par un ap nodokļiem

Mežs, tāpat kā jebkurš īpašums, prasa pārzināt visas saistības, ko tas uzliek īpašniekam. To vidū ir arī dažādu nodevu un nodokļu samaksa. Šādi maksājumi skar ikvienu īpašnieku jau no nekustamā īpašuma iegūšanas brīža.

Īpašuma iegāde un pārdošana

Ja esi pārdevis meža īpašumu, jāatceras, ka jāmaksā kapitāla pieauguma nodoklis 20% apmērā. Summu, ko apliek ar nodokli, aprēķina, no pārdošanas cenas atņemot īpašuma iegādes vērtību. Ir arī gadījumi, kad kapitāla pieauguma nodoklis nav jāmaksā – piemēram, tad, ja mežs īpašniekam pieder jau ilgāk par 60 mēnešiem un ir vienīgais īpašums. Par citiem gadījumiem, kad nodoklis nav piemērojams, var uzzināt Valsts ieņēmumu dienestā.

Ja nekustamo īpašumu, tostarp mežu, iegādāsies, tad jāatceras, ka jāmaksā kancelejas un valsts nodevas, lai īpašumtiesības reģistrētu zemesgrāmatā.

Cirsmas pārdošanas gadījumā ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kura likme ir 7,5% apmērā.

Kam un kādā apmērā jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis?

Ikvienam, kam pieder īpašums, ir jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis. Tas jāpārskaita attiecīgajai pašvaldībai. Nodokli aprēķina, par pamatu ņemot nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību. Atkarībā no tā, kāds ir īpašums, nodokļa likme svārstās no 0,2 līdz 3%. Par zemi, tostarp meža īpašumu, visbiežāk jāmaksā 1,5% no īpašuma kadastrālās vērtības. Ja īpašums pieder vairākiem cilvēkiem, tad katram jāmaksā nodoklis atbilstoši savai domājamai daļai. Vērts ņemt vērā arī to, ka ar nodokli neapliek meža zemi, kuru aizņem jaunaudzes.

Ja vēlies pārdot savu mežu vai cirsmu speciālistiem, kas savā jomā pārliecinoši darbojas jau vairāk nekā 25 gadus, izvēlies SIA „Trovent” – zvani pa tālruni 29429555, raksti e-pastu uz info@trovent.lv vai aizpildi kontaktformu.

Dalīties:
Facebook
Twitter
Saite
Scroll to Top