Blogs

Pārdot cirsmu vai īpašumu?

Apsver domu pārdot mežu? Vai zini, ka vari izvēlēties – pārdot cirsmu (tikai kokus) vai arī mežu ar visu zemi? Lai ko tu izlemtu, ir labi zināt, ko vari iegūt, izvēloties vienu vai otru alternatīvu.

Pārdod visu īpašumu un neraizējies vairs par to

Ja īpašumu esi mantojis vai citādi ieguvis, taču nav ne laika, ne resursu nodarboties ar tā apsaimniekošanu, tad vienkāršākā izeja ir to pārdot. Te der arī atcerēties, ka būt meža īpašniekam nozīmē arī rūpes, lai pasargātu kokus no dažādiem kaitēkļiem, piemēram, egļu astoņzobu mizgrauža, nodrošinātu, lai būtu spēkā esoša taksācija, laikus nomaksātu nekustamā īpašuma nodokli, veiktu meža atjaunošanu gadījumā, ja ir veikta mežistrāde.

Ja mērķis ir iegūt pēc iespējas lielākus līdzekļus, tad arī labāk lemt par labu visa īpašuma pārdošanai, jo saņemtā summa vairumā gadījumu būs lielāka nekā pārdodot cirsmu.

Varbūt labāk pārdot cirsmu?

No īpašuma šķirties nevēlies, taču nepieciešami papildu līdzekļi? Tādā gadījumā vislabākā izvēle būs pārdot kokus jeb cirsmu. To vari darīt gan tad, ja jau esi saņēmis ciršanas apliecinājumus, gan arī tad, ja tie vēl jāsaņem.

Ja tomēr grūti izšķiries, kas tavā situācijā būtu piemērotāk – pārdot visu meža īpašumu vai cirsmu, tad droši sazinies ar SIA „Trovent” komandu. Turklāt mūsu speciālisti tevi labprāt konsultēs par jautājumiem, kas skar tavu īpašumu, kā arī palīdzēs risināt mantojuma lietas, īpašuma dalīšanu un situācijas, kad tavs īpašums ir ar apgrūtinājumiem. Raksti uz e-pastu info@trovent.lv, zvani pa tālruni 29429555 vai aizpildi kontaktformu.

Dalīties:
Facebook
Twitter
Saite
Scroll to Top