Blogs

meža apsaimniekošana

Aktualitātes mežsaimniecībā

Mežsaimniecības nozare ir viena no jomām, ko regulāri skar dažādas izmaiņas un likumu grozījumi. Meža īpašniekiem tos ir svarīgi pārzināt, lai pilnvērtīgi varētu pārvaldīt un arī kopt savu īpašumu.

Salīdzinoši nesen – šī gada 21. jūnijā –­ Ministru kabinets pieņēma grozījumus noteikumos, kas saistīti ar klimatnoturīgu mežaudžu veidošanu un meža apsaimniekošanu, tuvinot koksnes ieguves regulējumu kaimiņvalstīs spēkā esošajam.

Viens no būtiskākajiem jaunumiem, kas skar meža īpašnieku intereses, ir koku ciršanas diametra samazinājums: turpmāk neatkarīgi no ražības rādītājiem priedei būs jāsasniedz 30 cm, eglei – 26 cm un bērzam – 25 cm.

Papildus tam turpmāk pēc meža izstrādes īpašniekiem tas obligāti būs jāatjauno ar augstvērtīgu stādāmo materiālu un vairs nepastāvēs iespēja atstāt izcirtumu, ļaujot tam atjaunoties dabiskā ceļā.

Izmaiņas stāsies spēkā pakāpeniski, līdz ar to ir vērts tām sekot līdzi: prasība par meža atjaunošanu, sējot vai stādot trīs gadu laikā pēc meža izstrādes, stāsies spēkā 2023. gada 1. janvārī. Savukārt aizliegums veikt koku ciršana pēc galvenās cirtes caurmēra, ja mežaudzē pēdējo triju gadu laikā ir bijusi kopšanas cirte, būs saistošs no 2025. gada 1. jūlija.

Jautājumus par meža pirkšanu un pārdošanu vai citiem mežizstrādes jautājumiem varat risināt un uzzināt vietējā kapitāla mežsaimniecības uzņēmumā Trovent, kura darbinieki ieguvuši pieredzi daudzu gadu garumā un varēs sniegt Jums gan vislabākos padomus, gan palīdzēt ar meža pirkšanas un pārdošanas procesu.  

Dalīties:
Facebook
Twitter
Saite
Scroll to Top