Blogs

Sadalīt īpašumu | Trovent

Gribi sadalīt īpašumu: ar ko sākt?

Esi mantojis vai kā citādi ieguvis īpašumu, kurā vari dzīvot, ko apsaimniekot un tā vai citādi izmantot. Taču situācija var izskatīties sarežģīta, ja īpašumu esi ieguvis kopā ar kādu citu, piemēram, radinieku. Jums var būt atšķirīgi viedokļi par to, ko iesākt – viens no jums var gribēt īpašumu apsaimniekot, otrs – pārdot, lai piepildītu kādu sapni. Līdzīga problēma ir arī tad, ja īpašnieks esi viens pats, taču pārdot vēlies tikai daļu sev piederošā.

Ko darīt?

Atbilde ir – sadalīt īpašumu. Iespējams ir gan atdalīt dzīvojamo māju, gan zemes vienību, ja īpašumā tādas ir vairākas, gan arī izveidot jaunas zemes vienības, ko pārveidot atsevišķā īpašumā.

Vienkāršākais, ko darīt – atdalīt vienu vai vairākas zemes vienības

Ja īpašumā ir vairākas zemes vienības, tad, lai atdalītu vienu vai vairākas no tām un izveidotu jaunu īpašumu:

·        jāvēršas attiecīgajā pašvaldībā, lūdzot atļauju atdalīt vienību, piešķirot tai jaunu nosaukumu;

·        ja atdalāmajai vienībai nav atsevišķa robežu plāna, jāvēršas pie mērnieka, kas sagatavos jauno plānu, reģistrēs Valsts zemes dienestā;

·        kad visas šīs darbības veiktas, atļaujas iegūtas, var nostiprināt jauno īpašumu zemesgrāmatā.

Sadalīt zemes vienību jaunās vienībās: jau sarežģītāk

Iespējams ir arī atdalīt zemes gabalu, piemēram, daļu meža, no eksistējošas zemes vienības. Tādā gadījumā parasti jāsāk ar zemes ierīcības projekta izstrādi. Te svarīgi arī atcerēties, ka pašvaldībās dažādās teritorijās ir atšķirīgas prasības, kas nosaka minimālo platību jaunveidojamajai zemes vienībai.

Kad zemes ierīcības projekts pabeigts un saskaņots pašvaldībā, zemes vienība uzmērīta, sagatavots jaunais robežu plāns, tas reģistrēts Valsts zemes dienestā, var nostiprināt izmaiņas zemesgrāmatā. Tālākā rīcība jau atkarīga no tā, ko tieši ar īpašumu plānots iesākt.

Ja iepriekš minētais šķiet sarežģīti, tad atceries, ka SIA “Trovent” labprāt palīdzēs – pērkot mežu vai citu īpašumu, uzņemsies dalīšanas procesu un arī izmaksas.

SIA “Trovent” komanda ne vien konsultēs un nokārtos visas formalitātes, kas saistītas ar īpašuma dalīšanu, bet arī palīdzēs gadījumos, kad jākārto mantojuma lietas un kredītsaistības. SIA “Trovent” pērk mežus visā Latvijā – sazinies ar mums, un mēs piedāvāsim tev aktuālākas meža īpašuma cenas, kā arī lauksaimniecības zemes cenas. Izvēlies saziņai ērtāko veidu – aizpildi kontaktformu mājaslapā trovent.lv, raksti uz e-pastu info@trovent.lv vai zvani pa tālruni 29429555.

Dalīties:
Facebook
Twitter
Saite
Scroll to Top