Blogs

Informācija mežu īpašniekiem

Izmaiņas, kas būtiskas mežu īpašniekiem

Latvija var pamatoti lepoties ar savām mežu bagātībām – mūsu valsts ir piektā mežainākā Eiropas Savienībā. Pašlaik vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas – 51% – klāj meži. Taču nevar aizmirst, ka, lai iegūtu bagātīgu mežu, jābūt pacietīgam un jāgaida gadu desmiti, līdz koki būs pilnvērtīgi izauguši. Tāpēc rūpēties par mežu nozīmēt domāt ilgtermiņā.

Kādas izmaiņas 2023. gads ir atnesis mežu īpašniekiem?

No šī gada spēkā ir jauna prasība – pēc kailcirtes mežaudzē, kas sasniegusi galvenās cirtes caurmēru, mežs jāatjauno trīs gadu laikā. Iepriekš to varēja izdarīt ilgākā laika periodā – piecos gados.

Bet kas tad īsti jādara, lai atjaunotu vai izveidotu koptu mežu? Un kā to paveikt pareizi?

Ja kādam šķiet, ka tas ir viegls darbiņš vai arī process, ko var atstāt pašplūsmā, tad uzreiz jāsaka – pieņēmums ir kļūdains. Meža atjaunošana atkarībā no izvēlētās metodes ietver veselu virkni darbību:

·        ir jānosaka atjaunojamās koka sugas, kā arī atjaunošanas veids (dabisks vai mākslīgs),

·        jāsagatavo augsne,

·        jāstāda, jāsēj koki,

·        jākopj jaunaudzes,

·        pēc vajadzības jāapzāģē koku zari u.c.

Viss iepriekš uzskaitītais prasa gan laiku, gan darbu, gan arī naudu, tāpēc reizēm labākais lēmums ir nodot savu mežu profesionāļu rokās.

SIA “Trovent” komanda, kas mežsaimniecības jomā darbojas jau vairāk nekā 20 gadu, izvērtējot tieši Tavu īpašumu, izteiks izdevīgu piedāvājumu, ja nolemsi pārdot mežu. Turklāt palīdzēsim arī tad, ja vajadzēs:

·        nodalīt lauksaimniecības zemi no meža, uzmērīt īpašumu,

·        reģistrēt īpašumu zemesgrāmatā,

·        sakārtot mantojuma tiesības un dzēst kredītsaistības.

Sazinies ar mums par iespēju pārdot mežu vai lauksaimniecībā izmantojamo zemi, aizpildot kontaktformu mājaslapā trovent.lv, rakstot uz e-pastu info@trovent.lv vai zvanot pa tālruni 29429555. Un pats labākais – naudu savā kontā saņemsi jau darījuma dienā! 

Dalīties:
Facebook
Twitter
Saite
Scroll to Top