Blogs

Ierobežojumi, par kuriem jāzina mežu īpašniekiem

Problēma, kas jau iepriekšējos gados radīja papildu rūpes meža īpašniekiem, ir kļuvusi aktuāla arī šobrīd: atkal ir sācies periods, kad aktivizējas valstī lielākais egļu kaitnieks – egļu astoņzobu mizgrauzis, kas iznīcina koku audzes iespaidīgos apmēros. Tāpēc, sākot ar šī gada 1. aprīli, daudzās vietās visā Latvijā ir ieviesti koku ciršanas aizliegumi.

Šis kaitēklis vislabāk jūtas sausā un siltā laikā, līdz ar to, pienākot pavasarim, mežam ir jāvelta vairāk uzmanības. Egļu astoņzobu mizgrauzis īpaši naski uzbrūk eglēm, kas sasniegušas 40 gadu vecumu, turklāt dažkārt nesaudzē pat priežu audzes. Tas veido ejas kokā un dēj olas, ko kurām izšķiļas kāpuri.

Lai mazinātu kaitēkļa ietekmi, visā valstī ir ieviesti ierobežojumi egļu ciršanai, kā arī aizsardzības pasākumi. Ierobežojumi ir spēkā visu vasaru un skar arī gadījumus, kad meža īpašnieks jau iepriekš ir izņēmis ciršanas apliecinājumus. Pie aizsardzības pasākumiem savukārt piederas sanitārās cirtes veikšana atbilstoši Valsts meža dienesta izsniegtajiem apliecinājumiem.

Mežu īpašniekiem iesakām regulāri izstaigāt īpašumu, lai pārliecinātos, ka kokus tajā nav skāris egļu astoņzobu mizgrauzis. Tas, protams, prasa laiku un enerģiju. Tāpēc, iespējams, ir vērts uzticēt savu mežu zinātājiem, kas guvuši pieredzi dažādu ar mežu saistītu situāciju risināšanā. SIA “Trovent” ir uzņēmums, kas mežsaimniecības nozarē darbojas vairāk nekā 25 gadus un rūpējas par īpašumiem, izmantojot ilgtspējīgas mežsaimniecības principus. Mēs izskatām gan meža īpašumu (koku un zemes), gan arī cirsmu iegādi visā Latvijā.

Ja vēlies saņemt pievilcīgu piedāvājumu par savu īpašumu vai cirsmu, raksti uz e-pastu info@trovent.lv, zvani pa tālruni 29429555 vai aizpildi kontaktformu.

 

Dalīties:
Facebook
Twitter
Saite
Scroll to Top