Blogs

mežsaimniecība

Straujas izmaiņas mežsaimniecības nozarē

Šobrīd ne tikai Latvijā, bet arī daudzās citās valstīs notiek izmaiņas dažādās tautsaimniecībai būtiskās nozarēs, ko tieši ietekmē notikumi Ukrainā. Ļoti daudzus gadus Krievija ir bijusi viena no būtiskākajām apaļkoksnes eksportētājvalstīm gan uz Eiropas, gan Āzijas valstīm.

Kas notiek Latvijas mežsaimniecības nozarē?

Pagājušajā gadā kokmateriālu imports no Krievijas un Baltkrievijas sasniedza pusmiljardu eiro. Valsts meža dienests norāda, ka Krievijas un Baltkrievijas kokmateriālu ievešana Eiropas Savienības tirgū ir ES Kokmateriālu regulas prasību pārkāpums. Līdz ar to Latvijas uzņēmumiem, kas pārdod no šīm valstīm ievestus kokmateriālu vai koksnes produktus, imports ir jāpārtrauc.

Papildus Latvijas kokrūpniecības speciālisti uzsver, ka, ņemot vērā pašreizējos nozares izaicinājumus, jāizveido maksimāli neatkarīgs tirgus un vietējais koksnes resurss būtu jānovirza valsts iekšējām vajadzībām, nevis eksportam. 

Arī kaimiņvalstīs notiek diskusijas par mežsaimniecības nozari. Piemēram, Igaunija apsver, vai ir optimāli palielināt ciršanas apjomu. Šāda jautājuma aktualizēšana ir uzjundījusi domstarpības starp mežsamniecības industrijas pārstāvjiem un dabas aktīvistiem no dažādām organizācijām. Jāsaka, ka mežsaimniecības nozares apsaimniekošanā Igaunija ir pāris soļus priekšā Latvijai.  

Vai šobrīd pārdot mežu?

Arī šajā pārmaiņu laikā notiek abpusēji izdevīgi mežu pirkšanas un mežu pārdošanas darījumi, kurus īstenot var palīdzēt zinoša eksperta padoms.

Ja meža pārdošana vai pirkšana šobrīd Jums ir aktuāls jautājums, tas nav jāatliek uz citu laiku. Jums ir iespēja meklēt zinošus šīs jomas speciālistus mežsaimniecības uzņēmumā Trovent, kas šajā jomā strādā daudzus gadus un ar prieku Jums palīdzēs.

Dalīties:
Facebook
Twitter
Saite
Scroll to Top