Blogs

Saimniekot mežā

Kā saimniekot mežā? Noderīgi meža īpašniekiem

Mežs ir īpašums, kas prasa ne mazums rūpju un zināšanu, kuras turklāt ir nemitīgi jāpapildina.

Kādi ir meža īpašnieka pienākumi?

Īpašniekam ir jāveic pirmreizēja meža inventarizācija, turklāt reizi divdesmit gados tā ir jāatjauno un jāiesniedz Valsts meža dienestā – to nosaka Meža likums.

Ja īpašnieks nebūs veicis meža inventarizāciju, tad nebūs iespējas veikt koku ciršanu, kā arī pretendēt uz ES finanšu instrumentu atbalstu.

Papildus visiem, kam pieder mežs, svarīgi arī atcerēties, ka koku ciršana prasa lielu atbildību – mežs pēc tās ir jāatjauno. Jāņem vērā arī tas, ka no šī gada ir mainījies atjaunošanas termiņš – iepriekš noteikto piecu gadu laikā, tagad, ja veikta kailcirte mežaudzē, kas sasniegusi galvenās cirtes caurmēru, atjaunošanai atvēlēti trīs gadi.

No kā jāuzmanās?

Pēdējā laikā īpaši aktualizējies jautājums par dažādiem kaitēkļiem, kas apdraud mežu. Īpaši izceļams ir egļu astoņzobu mizgrauzis, kas kļuvis par egļu audžu īpašnieku biedu. Tā milzīgās aktivitātes dēļ Latvijā no 1. aprīļa līdz 30. jūnijam tika izsludināta ārkārtējā situācija, kas šobrīd pagarināta līdz 1. septembrim.

Cik vērts mans mežs?

Cik tad īpašums ir vērtīgs – šo jautājumu nereti sev uzdod gandrīz ikviens meža īpašnieks. To ietekmē gan meža lielums (platība), novietojums, attālums līdz ceļam, tajā augošās koku sugas, gan dažādi citi faktori. Tāpēc ir vērts vērsties pie nozares speciālistiem, kas visprecīzāk noteiks īpašuma vērtību.

Protams, meža īpašniekiem ir jāņem vērā daudz citu nianšu un jāseko līdzi izmaiņām likumdošanā. Tāpēc, ja ir vēlme uzticēt mežu profesionāļiem, tad SIA Trovent priecāsies izteikt izdevīgu piedāvājumu īpašuma iegādei. Uzņēmums pērk meža īpašumus, kā arī iegādājas lauksaimniecības zemi visā Latvijā – aizpildi kontaktformu mājaslapā trovent.lv, raksti uz e-pastu info@trovent.lv vai zvani pa tālruni 29429555, un mēs ar tevi sazināsimies.

Dalīties:
Facebook
Twitter
Saite
Scroll to Top