Blogs

Ciršanas apliecinājumi

Kas notiks ar ciršanas apliecinājumiem?

Pavisam nesen meža īpašniekus un nozares speciālistus pārsteidza ziņa, ka Satversmes tiesa nolēmusi atcelt ievērojamu skaitu ciršanas apliecinājumu visā Latvijā.

Šim notikumam priekšvēsture jāmeklē 2022. gadā, kad spēkā stājās grozījumi MK noteikumos Nr. 935 “Noteikumi par koku ciršanu mežā”. Saskaņā ar tiem tika samazināts pieļaujamais koku ciršanas caurmērs, kas pieļāva tievāku un līdz ar to jaunāku koku ciršanu.

Ar šādu lēmumu mierā nebija dabas aizsardzības organizācijas, un 2024. gada aprīļa sākumā šie grozījumi tika atcelti. Līdz ar to Valsts meža dienestam līdz 2024. gada 15. maijam jāveic pārbaudes 5874 mežaudzēs. Ja caurmērs būs neatbilstošs, tad ciršanas apliecinājumus atcels, par ko meža īpašnieki saņems paziņojumu.

Kā rīkoties, ja saņem paziņojumu par ciršanas paziņojuma atcelšanu?

Pirmkārt, vari sagatavot iesniegumu, lai saņemtu nodevas atmaksu, kas samaksāta par ciršanas apliecinājumiem. Tas jāsūta Valsts ieņēmumu dienestam. Savukārt, ja esi noslēdzis līgumu par cirsmas pārdošanu un kāda no pusēm ir nepamierināta, tad strīdi jārisina civiltiesiskā kārtībā.

Ja saproti, ka nevēlies veltīt laiku šādu problēmu risināšanai, tad atceries, ka vienmēr vari apsvērt sava īpašuma (koku un zemes) pārdošanu. SIA “Trovent” pērk mežus un lauksaimniecības zemi visā Latvijā. Ja vēlies saņemt pievilcīgu piedāvājumu, tad zvani pa tālruni 29429555, raksti uz e-pastu info@trovent.lv vai aizpildi kontaktformu.

 

Dalīties:
Facebook
Twitter
Saite
Scroll to Top