Blogs

Mizgrauža aktivitāte

Mizgrauža aktivitāte turpinās

Egļu astoņzobu mizgrauža aktivitātei saasinoties, daudzos Latvijas novados pavasarī tika izsludināta ārkārtējā situācija, kuru bija plānots pārtraukt jūnija beigās. Tomēr kukainis turpina savu aktivitāti, tāpēc ārkārtējā situācija un tās noteiktie ierobežojumi turpinās līdz pat 1. septembrim.

Ierobežojumi pēc būtības nav ievērojami atšķirīgi no tiem, kas bija spēkā iepriekš, taču šobrīd tie attiecas jau uz visu Latvijas teritoriju. Meža īpašniekiem ir svarīgi regulāri pārbaudīt savas mežaudzes, lai nepieļautu mizgrauža savairošanos. Īpaši būtiski tas ir tad, ja koki gāzti vai citādi bojāti. To, cik kukainis patiesībā ir kaitīgs, apliecina fakts, ka tas ir atzīts par eglēm bīstamāko kaitēkli visā Eirāzijā.

Ja saproti, ka mizgrauzis nodarījis kaitējumu arī tavam mežam, tad jāvēršas tuvākajā mežniecībā, lai saņemtu apliecinājumu bojāto koku ciršanai sanitārajā cirtē. Saņemot īpašnieka ziņojumu, egles pārbaudīs Valsts meža dienesta mežzinis, kas lems par mežaudzes nociršanu un slazdu izvietošanu. Tāpat, konstatējot  vēja gāztas un mizgraužu svaigi bojātas egles nelielos apjomos, var tikt pieņemts lēmums par atsevišķu koku izvākšanu.

Atceries, ka gadījumā, ja rūpēm par mežu trūkst laika vai naudas, savu mežu vari nodot SIA “Trovent” speciālistu rokās, kas nozarē darbojas jau vairāk nekā 20 gadus. Aizpildi kontaktformu mājaslapā trovent.lv, raksti uz e-pastu info@trovent.lv vai zvani pa tālruni 29429555, un saņem piedāvājumu par savu mežu.

Dalīties:
Facebook
Twitter
Saite
Scroll to Top