Blogs

Servitūts

Kāpēc dibināt servitūtu?

To, cik vērts būs tavs zemesgabals, ietekmē virkne faktoru. Nozīme ir gan vietai, kurā tas atrodas, platībai, zemes auglībai, kā arī meža gadījumā – kokiem, kas tajā aug. Un jebkurā gadījumā – cik viegli vai sarežģīti īpašumam ir piekļūt.

Plāno sadalīt īpašumu vairākos?  Atceries, ka jebkurā gadījumā būs jānodrošina piebraukšanas iespējas.

Lai aizbraukt uz savu lauku māju vai mežu, jātiek cauri kaimiņa īpašumam? Te nereti var rasties sarežģījumi. Īpaši tad, ja kaimiņš nav pazīstams vai kādu iemeslu dēļ nav izveidojušās draudzīgas attiecības. Tad pastāv iespēja, ka ceļa izmantošana būs liegta.

Dibināt servitūtu – iegūt oficiālas tiesības izmantot ceļu

Servitūts, ko Latvijas normatīvie akti definē kā tiesības izmantot citai personai piederošu lietu, ir tava garantija, ka piekļūt savam īpašumam varēsi vienmēr. Turklāt, pat ja īpašumu pārdosi vai atstāsi mantojumā, tad par piekļuves tiesībām nebūs jāraizējas arī jaunajam īpašniekam. Tas ir tāpēc, ka, apgrūtinot nekustamo īpašumu, servitūts ir spēkā uz īpašumu, nevis saimnieku.

Kā nodibināt?

Servitūtus dibina ar likumu (ļoti retos gadījumos), līgumu vai tiesas ceļā. Visbiežākais un vienkāršākais veids ir noslēgt vienošanos ar kaimiņu par servitūta izveidi. Ja tas neizdodas, var vērsties tiesā, taču arī tā nav garantija, ka saņemsi sev labvēlīgu rezultātu.

Ko vēl ņemt vērā?

Ja esi ieguvis servitūtu uz kaimiņam piederošu īpašumu, atceries, ka esi atbildīgs par ceļa uzturēšanu kārtībā.

Gan tad, ja esi sakārtojis servitūta jautājumu, gan tad, ja ne, tad atceries, ka SIA “Trovent” labprāt iegādāsies lauksaimniecībā izmantojamu zemi vai meža īpašumu.  Zvani mums pa tālruni 29429555, raksti uz info@trovent.lv vai aizpildi kontaktformu, un mēs piedāvāsim izdevīgu cenu par tavu īpašumu.

Dalīties:
Facebook
Twitter
Saite
Scroll to Top