Blogs

Īpašuma vērtība

Cik vērts ir mans īpašums?

Kā saprast, kādu summu iespējams iegūt no īpašuma pārdošanas? Vai tā būs pietiekama, lai īstenotu iecerēto? Šie ir jautājumi, ko sev uzdod ikviens, apsverot meža, mājokļa vai lauksaimniecības zemes pārdošanu. Sākot par to visu interesēties padziļināti, ir vērts izprast, ko nozīmē tādi jēdzieni kā “tirgus un kadastrālā vērtība”, īpašuma novērtējums”, “sertificēts vērtētājs”.

Kas ir kadastrālā vērtība?

Par kadastrālo vērtību īpašumam principā vērts zināt tikai tik daudz, ka to nosaka Valsts zemes dienests un to izmanto nekustamā īpašuma nodokļa, dažādu nodevu  vai zemes nomas maksas aprēķināšanai. Un, protams, nevajag aizmirst, ka kadastrālā vērtība un tirgus cena var atšķirties pat vairākkārtīgi.

Kā zināt īpašuma tirgus vērtību?

Tirgus vērtību paraksti definē kā summu, par kādu vērtējuma veikšanas dienā pārdevējs ir gatavs šķirties no īpašuma, bet pircējs – pirkt. Tirgus vērtība kļūst aktuāla tad, ja rodas doma iegūt bankā finansējumu vai ir vēlme pārdot īpašumu un saprast potenciālo cenu. Vērtību nosaka sertificēts vērtētājs.

Vērtētāja pakalpojumi ir par samaksu. Tāpēc, ja ir vēlme pārdot īpašumu, tad izdevīgāk un vienkāršāk piedāvāt to dažādiem interesentiem un noskaidrot to piedāvājumu.

SIA “Trovent” ir uzņēmums, kas mežsaimniecības jomā darbojas vairāk nekā 20 gadus un ir ieinteresēts pirkt meža īpašumus un citus īpašumus visā Latvijā, piedāvājot izdevīgas cenas. Zvani mums pa tālruni 29429555, raksti uz e-pastu info@trovent.lv vai aizpildi kontaktformu.

Dalīties:
Facebook
Twitter
Saite
Scroll to Top