Blogs

Finansējums meža īpašniekiem

Tā kā meža īpašniekiem jāsaskaras ar diezgan lielām izmaksām, lai uzturētu un izkoptu mežu, tad ļoti noderīgs ir atbalsts jeb finansējums, ko tie var saņemt. Turklāt mēdz būt arī dažādi saimnieciskās darbības ierobežojumi, kas traucē īstenot ieceres, tāpēc vērtīgi būt informētiem par kompensāciju iespējam.

Atbalsts, ko izmantot meža ieaudzēšanai vai vērtības uzlabošanai

Līdz pat šī gada 26. jūnijam mežu īpašniekiem ir iespēja pieteikties aktivitātei “Meža ieaudzēšana”, kā arī īstenot dažādus projektus, kas paredzēti meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai. Atbalsts piesakāms Lauku atbalsta dienesta elektroniskās pieteikšanās sistēmā (EPS).

Ko darīt, ja mežā ir spēkā aizliegumi?

Ja mežs atrodas kādā no Natura 2000 teritorijām un iekļauts mikroliegumā vai Eiropas nozīmes aizsargājamo dabas teritoriju sarakstā, īpašnieki var saņemt kompensācijas.

Kompensāciju var saņemt, piesakoties Lauku atbalsta dienesta elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) līdz 15. jūnijam vai 26. jūnijam (tad gan jāņem vērā, ka atbalsta apjoms būs samazināts).

Papildus jāpārbauda, vai spēkā ir kāds no šiem ierobežojumiem:

  • mežsaimnieciskās darbības aizliegums;
  • galvenās cirtes un kopšanas cirtes aizliegums;
  • galvenās cirtes aizliegums;
  • kailcirtes aizliegums.

Ko darīt, ja nav vēlmes nodarboties ar mežsaimniecību vai tērēt laiku, piesakoties atbalstam?

Meža apsaimniekošana nav vienkārša, prasa lielus darba un finanšu resursus, pat arī ņemot vērā visas pieejamās atbalsta iespējas. Tāpēc ir vērts apsvērt meža īpašuma nodošanu zinošu profesionāļu rokās. Sazinies ar SIA “Trovent”, kas labprāt pērk meža īpašumus, kā arī lauksaimniecības zemi visā Latvijā – aizpildi kontaktformu mājaslapā trovent.lv, raksti uz e-pastu info@trovent.lv vai zvani pa tālruni 29429555.

Dalīties:
Facebook
Twitter
Saite
Scroll to Top