Blogs

meža apsaimniekošana

Ko ņemt vērā, ja esi kļuvis par meža īpašnieku

Mežs ir liela vērtība ne tikai tā saimniekam, bet arī visai sabiedrībai. Meža īpašumu iegūt var dažādos veidos, bet visbiežāk cilvēki pērk mežu, manto vai saņem to kā dāvinājumu.

Kā rīkoties, ja esi kļuvis par meža saimnieku? Uzticēt mežkopības un apsaimiekošanas darbus kādam citam vai uzņemties to darīt pašam? Šis lēmums var raisīt ne mazums pārdomu. Katra situācija ir specifiska, tāpēc vēlamies uzsvērt to, kas, mūsuprāt, būtu jāzina vai jāsaprot par meža uzturēšanu un apsaimniekošanu.

Meža uzturēšana un apsaimniekošana

Varētu teikt, ka meža apsaimniekošana ir darbību kopa, kas ietver sevī dažādus procesus, kas ir individuāli katram mežam. Ar vārdiem “meža apsaimniekošana” saprotam meža dokumentācijas sakārtošanu, apsaimniekošanas plāna izveidi, meža sagatavošanu mežistrādei un koksnes realizāciju. Nevar aizmirst par meža atjaunošanu un jaunaudžu kopšanu, kas nodrošina mežam jaunu dzīves ciklu.

Katrs no šiem posmiem ietver daudz dažādu apakšdarbu, kas veicami, lai mežs būtu maksimāli ražīgs. Lai pēc iespējas efektīvāk nodrošinātu meža apsaimniekošanu, ir iespējams un pat ieteicams piesaistīt mežsaimniecības jomas profesionāļus. Mežizstrādes konsultants mūsdienās vairs nav kaut kas unikāls vai nepieejams, šādas konsultācijas ir iespējams iegūt, lai meža uzturēšana un kopšana būtu kvalitatīva un produktīva. Jebkurš meža īpašnieks ir ieinteresēts ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā, lai gadu gaitā meža vērtība tikai augtu.

Velti laiku, lai konsultētos par pareizāko meža kopšanu un uzturēšanu tieši tavam īpašumam. Mežs visos laikos ir bijus vērtība, bet vēl vērtīgāku to padara pareiza un kvalitatīva kopšana. Katrā Latvijas reģionā ir pieejami mežsaimniecības konsultanti, kas var palīdzēt risināt gan šos, gan citus ar meža īpašumu saistītus jautājumus.

Ja esi kļuvis par meža īpašnieku un nepieciešama konsultācija, sazinies ar mums, aizpildot pieteikuma formu vai zvanot pa tālruni 29429555

Dalīties:
Facebook
Twitter
Saite
Scroll to Top