Blogs

Pārdot mežu | Trovent

Pārdot mežu – jā, bet vai visu?

Tā vai citādi esi kļuvis par meža īpašnieku (visticamāk – mantojot, saņemot dāvinājumā vai iegādājoties). Prāto, ko ar to iesākt? Nezini, vai šobrīd ir īstais laiks pārdot mežu? Varbūt ar īpašumu saistās mīļas atmiņas? Iespējams, ir plāns nākotnē uzbūvēt tajā māju. Var arī gadīties, ka vēlies saglabāt to kā nodrošinājumu nākotnei sev vai bērniem, jo mežs taču vienmēr būs vērtība, vai ne?

Jāpiekrīt, bet tikai tad, ja veltīsi laiku, līdzekļus un pūles tā kopšanai. Pretējā gadījumā tas aizaugs ar nevērtīgām sugām (kārkli, ievas utt.). Nekopts mežs patiesībā ar laiku zaudē savu pievilcību gan potenciālo pircēju acīs, gan padara to par mazāk vērtīgu ieguldījumu nākotnē.

Pārdot daļu – vai tiešām?

Apzinoties savas iespējas, precīzāk – zinot, ka pilnvērtīgi kopt mežu būs pārlieku sarežģīti, nereti vissapratīgākais lēmums šķiet meža īpašumu pārdot, taču negribas to zaudēt pavisam. Izeja ir pārdot tā daļu, paturot to, kas visvairāk pie sirds – daļu zemes vai mežu, varbūt māju.

Izklausās labi, bet vai tas ir iespējams? Kā saprast, ar ko vispār sākt?

Konsultācijas ar speciālistu

Šis ir gadījums, kad tiešām vajadzētu sākt ar zinoša profesionāļa uzmeklēšanu. Tas palīdzēs saņemt kvalitatīvus ieteikumus par to, kuru daļu no īpašuma atstāt sev un kuru – pārdot. Tāpat profesionālis varēs izstāstīt, kādas darbības ir jāveic un kādi dokumenti jāsagatavo, kā arī piedāvās visu īpašuma sadalei vajadzīgo izdarīt tavā vietā, jo gadījumos, kad jāatdala īpašuma daļa, būs jāsazinās ar dažādām iestādēm, jāgatavo iesniegumi utt.

SIA “Trovent” labprāt palīdzēs gan šo, gan arī citu jautājumu risināšanā, nākot talkā:

  • Ja jāsakārto mantojuma lietas
  • Ja ir vēlme pārdot kopīpašumu (mežs pieder kopā ar kādu radinieku utt.)
  • Īpašumam ir apgrūtinājumi (kredītsaistības utt.)

Sazinies ar mums, rakstot e-pastu uz info@trovent.lv, aizpildot pieteikuma formu vai zvanot pa tālruni 29429555.

Dalīties:
Facebook
Twitter
Saite
Scroll to Top